A o čem tento blog bude?

13.10.2019

A o čem vlastně můj blog bude??? Tak to je velmi zapeklitá otázka pro každého člověka, který s touto "zábavou" začíná :)

Zřejmě to nechám osudu, co přinese, samozřejmě člověk může psát jen o věcech, které zná. Nebo alespoň soudný člověk :). Jelikož je internet přecpaný všemi možnými informacemi a návody, tak výběr byl těžký. Jenže spoustu informací nedostanete jen tak, proto blog budu směřovat cestou mých vlastních zkušeností a budu se snažit napsat jak o praktikách při focení, tak o práci v postprodukci . Všechny návody a tipy z focení, které budu zveřeňovat pramení pouze z mých zkušeností, takže rozhodně existuje spoustu dalších možností, jak dané situace řešit. Doufám, že se také těšíte jako já na první články. :)

Pěkný den...

Vaše rodinná a svatební fotografka PAVLAJe to třetí expoziční parametr, hned vedle expozičního času a clony, o kterém jste četli v předchozích článcích. Tyto 3 parametry ovliňují expozici a tím i kvalitu celé fotografie.

Na dobrý výsledek fotografie mají nejen vliv kvalitní světelné podmínky, ale i dobré nastavení fotoaparátu. V minulém díle jsme probrali clonu a dnes je na řadě expoziční čas.